Δεν άντεξε τελικά ο Ντάνος Λυγίζος και λίγο πριν τα Χριστούγεννα άφησε την τελευταία του πνοή στην ιδιωτική κλινική όπου νοσηλευόταν. Ο ηθοποιός και παρουσιαστής του θρυλικού “Όχι τα νέα του ΑΝΤ1” και πολλών άλλων εκπομπών, νικήθηκε από επιθετική ασθένεια και σκόρπισε θλίψη στους δικούς του ανθρώπους. Ανάμεσά τους είναι και ο καλός του φίλος κι επί πολλά χρόνια συνεργάτης, ο σκηνοθέτης Μεγακλής Βιντιάδης. Χθες το απόγευμα και λίγο πριν μαθευτεί η είδηση του θανάτου του ανέβασε μια φωτογραφία στο facebook λέγοντας πως νιώθει λυπημένος και στη συνέχεια που έγινε γνωστή η δυσάρεστη είδηση, έγραψε πως δεν ξεχνά τον φίλο του.
Δες τις συγκινητικές δημοσιεύσεις του