Έτσι αύριο, Σάββατο 10 Δεκεμβρίου θα συγκεντρωθούν παιχνίδια και ρούχα για τις κοινωνικές υπηρεσίες των δήμων Αγίου Δημητρίου και Μοσχάτου- Ταύρου, αλλά και για παιδιά της Ένωσης «Μαζί για το Παιδί» και της «Κιβωτού του Κόσμου». Τα παιχνίδια και τα ρούχα μπορεί να είναι καινούρια ή σε καλή κατάσταση και όσοι θέλουν να «γίνουν Αϊ-Βασίλης» θα πρέπει να πάνε από τις 11 το πρωί μέχρι τις 2 το μεσημέρι:
-στο Μαρούσι, στο εμπορικό κέντρο “ΑVENUE”,
-στον Άγιο Δημήτριο, στο εμπορικό κέντρο “Athens Metro Mall”
-στον Ταύρο, στο εμπορικό κέντρο “Αthens Heart”
-και στο Χολαργό, στο εμπορικό κέντρο “Holargos Center”
Σκοπός των δράσεων είναι αυτές τις άγιες μέρες να δοθεί χαρά στα παιδιά που έχουν ανάγκη και είναι σίγουρο ότι και φέτος οι πολίτες θα ανταποκριθούν στο κάλεσμα προσφέροντας ό,τι μπορεί ο καθένας…!
«Γίνε κι εσύ Αϊ-Βασίλης»
Για 5η χρονιά οργανώνονται σειρές δράσης με σκοπό να συγκεντρωθούν παιχνίδια και ρούχα για τα παιδιά που έχουν ανάγκη. Στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας «Όλοι μαζί για το παιδί» και με σύνθημα «Φέτος τα Χριστούγεννα γίνε και εσύ Αϊ-Βασίλης» ο ΣΚΑΪ σε συνεργασία με την Εθνική Τράπεζα θέλει να δώσει χαρά στα παιδιά που οι οικογένειές τους αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα.
Μίλι Μπόμπι Μπράουν: «Το Stranger Things ξεκίνησε όταν ήμουν 10, τώρα γίνομαι 20 και αισθάνομαι περίεργα»
Άρης Πορτοσάλτε και Γιώργος Καλλιακμάνης σε on air κόντρα στον ΣΚΑΪ – «Είσαι ένας άθλιος λαϊκιστής»
Ανθή Βούλγαρη: «Το έχω ακούσει κι εγώ για τη Φαίη Σκορδά, θα είναι ωραία να δίνουμε σκυτάλη»
Μαριάντα Πιερίδη για την εκμετάλλευση των ζώων: «Θα σας κυνηγήσουμε και θα πούμε ποια νησιά είναι»
Media Τελευταίες ειδήσεις