Να μην ξεκινήσουν την προβολή των νέων σειρών με τις πρώτες βροχές του Οκτώβρη, όπως θέλει η παράδοση, σκέφτονται στο MEGA και τον ΑΝΤ1, αλλά να τις βάλουν στο σακούλι του Άγιου Βασίλη… Σύμφωνα με πληροφορίες, η σκέψη αυτή μπορεί και να γίνει πραγματικότητα, αφού η διαφημιστική πίτα μικραίνει συνεχώς. Αποτέλεσμα θα είναι να δούμε τις πρεμιέρες πολλών σίριαλ στις αρχές του 2012
Το MEGA, από την πλευρά του, σκέφτεται να βγάλει στον αέρα τον Νοέμβριο την “Κλινική περίπτωση” με τον Γιάννη Μπέζο. Το “καλό” σενάριο για το κανάλι θα ήταν βέβαια, να ξεκινούσαν τέσσερα σίριαλ το φθινόπωρο. Άλλωστε, περιμένουμε να δούμε και το φινάλε στις δύο καθημερινές σειρές: Μυστικά της Εδέμ και Ζωή της Άλλης.