Από τη μια πλευρά το “Έρωτας και Τιμωρία” του MEGA, από την άλλη ο “Πειρασμός” του ΑΝΤ1 και στη μέση το “Πάμε Πακέτο” του ALPHA. Οι τηλεθεατές δυσκολεύτηκαν να αποφασίσουν και τα είδαν όλα!
Η έναρξη του τηλεοπτικού …αγώνα έγινε στις 21:00 -για κάποιους λίγο αργότερα, λόγω διαφημίσεων. Στο πρώτο μισάωρο μοιράστηκε σχεδόν ισόποσα η πίτα. Από τις 21:45 μέχρι τις 22:14 ο “Έρωτας και Τιμωρία” πήρε …κεφάλι και έφτασε μέχρι και 23,9%. Όταν τέλειωσε η σειρά του MEGA, τη σκυτάλη της τηλεθέασης παρέλαβε η Βίκυ Χατζηβασιλείου η οποία είδε μετά τις 22:30 να της δίνει ψήφο εμπιστοσύνης το 27,2% των τηλεθεατών. Ο “Πειρασμός” χρειάστηκε να περιμένει λίγο περισσότερο… όταν ολοκληρώθηκε το “Πακέτο” η σειρά του ΑΝΤ1 εκτοξεύτηκε στο 28,9%.