Ο Τάκης Μπινιάρης έγινε γνωστός από τη συμμετοχή του στην Eurovision εκπροσωπώντας την Ελλάδα το 1985 με το τραγούδι “Μοιάζουμε”, το οποίο είχε πάρει την 16η θέση. Ο τραγουδιστής είχε κυκλοφορήσει αρκετούς προσωπικούς δίσκους και είχε εμφανιστεί σε μερικές βιντεοταινίες ενώ ιδιαίτερα αγαπητό ήταν στην εκπαιδευτική τηλεοπτική εκπομπή «Με το “α” και “β” με το “ν” και με το σ» το τραγούδι των τίτλων που τραγουδούσε μαζί με την Όλγα Σπανού. Δείτε πως είναι σήμερα και τι λέει για το “Utopian Land”!
Πώς είναι σήμερα ο Τάκης Μπινιάρης που μας εκπροσώπησε στη Eurovision το 1985;
![Πώς είναι σήμερα ο Τάκης Μπινιάρης που μας εκπροσώπησε στη Eurovision το 1985;](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2017n/07/mpiniaris.jpg)
Τι λέει σήμερα για το διαγωνισμό της Eurovision;
«Ο γιατρός» μπροστά σε νέες προκλήσεις – Τα νέα επεισόδια που θα μας καθηλώσουν
Ζωή Κρονάκη και Τάσος Ιορδανίδης τη νέα τηλεοπτική σεζόν στο «ΔΥΟ στις 10»
Αλέκος Συσσοβίτης: Έπαθα κρίση πανικού, φοβήθηκα μήπως αποκτήσω το πρόβλημα της μητέρας μου
Το «Ταμπού» έρχεται στο Mega και ξετυλίγει το κουβάρι μιας σκοτεινής υπόθεσης δολοφονίας
Media Τελευταίες ειδήσεις