Να θυμίσω ότι πριν από λίγες ημέρες δημοσιοποιήθηκε η πρόσληψή του ως Ειδικού Συμβούλου- Μετακλητού υπαλλήλου «για τις ανάγκες σχεδιασμού προγράμματος που άπτονται των θεμάτων που καλύπτει η Γενική Διεύθυνση Ενημέρωσης της ΕΡΤ» με πολλούς να σχολιάζουν πως ήταν υποψήφιος βουλευτής Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών με τη Νέα Δημοκρατία.
Πριν από λίγες ώρες λοιπόν ο Αντώνης Πανούτσος έγραψε πως
«Ξεκίνησα το 1969 σαν βοηθός του Σπύρου Φαναριώτη στα Σημερινά. Έχω δουλέψει στην ΕΡΤ δύο φορές. Στην μία από τις δύο το 2002 όταν κάναμε το Tora, tora, tora την εκπομπή για το Παγκόσμιο Κύπελλο που την θυμούνται ακόμα και σήμερα. Έχω δουλέψει στα μισά και βάλε ελληνικά Μέσα. Περιλαμβανομένου του ΔΟΛ, του Mega του Σκάι και του Alpha. Το τελευταίο λοιπόν πράγμα που θα είχα ανάγκη είναι ένα κόμμα «για να χωθώ».
Η Ελλάδα έχει ανάγκη από μια δημόσια τηλεόραση η οποία θα καλύπτει το κενό που αφήνουν τα ιδιωτικά κανάλια που δεν μπορούν να βγουν οικονομικά για εκπομπές και θέματα που δεν φέρνουν διαφήμιση.
Μετά από τόσα χρόνια δουλειάς, γνωρίζοντας όλο τον κόσμο, πιστεύω ότι θα το καταφέρουμε.»
Αντώνης Πανούτσος για ΕΡΤ: Δεν έχω ανάγκη ένα κόμμα «για να χωθώ»
![Αντώνης Πανούτσος για ΕΡΤ: Δεν έχω ανάγκη ένα κόμμα «για να χωθώ»](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2019/11/panoutsos.jpg)
Την απάντησή του δίνει ο Αντώνης Πανούτσος με ανάρτησή του στο Facebook σε όλους όσοι σχολιάζουν αρνητικά την πρόσληψή του στην ΕΡΤ.
Καμπάνα: Η κλειστή κάνουλα από το Ροστόφ, το μαύρο που θα πέσει και ο άγνωστος ενημερωτικός X που αντικαθιστά την Κουτσαυτάκη
Εύη Κουτσαυτάκη: Αυτή είναι η επίσημη ανακοίνωση του ΣΚΑΪ
Καμπάνα: Το επόμενο βήμα της Εύης Κουτσαυτάκη, η κλειστή στρόφιγγα στο OPEN και το αστρολογικό μέλλον της Λίτσας Πατέρα
Ποιοι θα πλαισιώσουν Σκορδά, Γερμανού και Πάτρα: Μεταγραφικός πυρετός και δοκιμαστικά
Melas Blog Τελευταίες ειδήσεις