Ο κ. Τσίπρας αρχίζει να δείχνει μεγάλη ικανότητα στο επικοινωνιακό παιγνίδι.
Γιατί το ότι κατάφερε σε μια εκδήλωση για τον αείμνηστο Κ. Καραμανλή να γίνει ο πρωταγωνιστής πριν καν μιλήσει είναι επικοινωνιακό γκολ. Και μάλιστα εκτός έδρας αφού η εκδήλωση γίνεται για να τιμηθεί η μνήμη του γενάρχη της σύγχρονης δεξιάς.
Οι πολιτικοί του αντίπαλοι προέβαλαν την εσωκομματική γκρίνια του Λαφαζάνη ως διασπαστική για το ΣΥΡΙΖΑ για να τονίσουν ξανά την ανομοιογένια της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Ο Τσίπρας δεν έκανε πίσω και έτσι έδειξε στο εσωτερικό του ότι θα κάνει αυτό που πιστεύει και δε θα συγκυβερνά και στους απ΄ έξω ότι δεν πέφτει πια τόσο συχνά στα εύκολα λάθη ,αλλά μπορεί να τα μετατρέπει σε πλεονεκτήματα.
Και επειδή ,όπως μαθαίνω, η σημερινή ομιλία του πολύ θα απέχει από το χαρακτηριστεί ύμνος στον καραμανλισμό θα έχει να λέει ότι και πήγε,και “έκλεψε τη
δόξα, και τους …”τα έσουρε”.
Ο Τσίπρας σκοράρει στο καραμανλικό γήπεδο
![Ο Τσίπρας σκοράρει στο καραμανλικό γήπεδο](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2017n/06/1901260-1.jpg)
Ο κ. Τσίπρας αρχίζει να δείχνει μεγάλη ικανότητα στο επικοινωνιακό παιγνίδι.
Το πεντάλεπτο του πολίτη, ο εκνευρισμός που προκαλεί στο ΠΑΣΟΚ η Διαμαντοπούλου και το μενού στο δείπνο στον Λευκό Οίκο
Ο Κασσελάκης, ο Δούκας, η στήριξη έκπληξη σε Γερουλάνο και ο χρόνος που κυλάει αντίστροφα για Μπάιντεν
Το ξεκαθάρισμα Κασσελάκη στον ΣΥΡΙΖΑ και εκείνοι που δεν θα κουνήσουν ρούπι
ΣΥΡΙΖΑ, ΠΑΣΟΚ σε δίνη και η κυβέρνηση σε «επανεκκίνηση διαρκείας»
Nikos’ blogposts Τελευταίες ειδήσεις