Η Olivia έδειξε στο σκυλάκι αυτό αγάπη, προσφέροντάς του λίγη τροφή. Αυτό ήταν όμως αρκετό… Ο σκύλος δεν μπορούσε να αντέξει την ιδέα ότι δεν θα την έβλεπε ποτέ ξανά… Άρχισε να την περιμένει έξω από το ξενοδοχείο της, κάθε φορά που εκείνη βρισκόταν στο Μπουένος Άιρες! “Προσπάθησα να αλλάξω δρομολόγιο, γιατί δεν ήθελα να με ακολουθεί στο ξενοδοχείο. Δεν τα κατάφερα, όμως…”, λέει η αεροσυνοδός.
Αποφάσισε να βρει σπίτι για να τον φιλοξενήσει, αλλά εκείνος συνεχώς το έσκαγε και πήγαινε στο ξενοδοχείο που έμενε η αεροσυνοδός, και την περίμενε. Με τέτοια αφοσίωση που έδειξε αυτό το αδέσποτο σκυλάκι, η Olivia δέθηκε μαζί του, κι αποφάσισε να τον υιοθετήσει και τον μετέφερε στη Γερμανία. Καλύτερο σπιτικό από αυτό,σίγουρα δε θα μπορούσε να βρει αυτός ο αδέσποτος σκύλος…
Από εκίνη τη στιγμή, η Olivia συνέχισε να αποδεικνύει την αγάπη της στο αδέσποτο, και ανεβάζει συνεχώς φωτογραφίες στο προφίλ της στο Facebook.