Ο πρώτος δήλωσε ανερυθρίαστα και με θράσος χιλίων πιθήκων “σε οποιοδήποτε μέρος τους κομμουνιστές τους βάζουν φυλακή”, προκαλώντας ρίγη ανατριχίλας σε οποιονδήποτε σκεπτόμενο και δημοκρατικό πολίτη, ανεξαρτήτως ιδεολογίας και πολιτικής επιλογής.
Η δεύτερη παρομοίασε την κυβέρνηση με το Χίτλερ και τους διαφωνούντες με διωκόμενους Εβραίους.
Ε, δεν πάμε καθόλου, μα καθόλου καλά. Και το κακό είναι πως δεν πρόκειται για ..σταγονίδια, αλλά για στελέχη πρώτης γραμμής της ΝΔ που επιχειρεί άνοιγμα προς το κέντρο. Οπότε κάλλιστα και λογικά μπορεί να αναρωτηθεί κανείς: Μα, τον Κυριάκο σαμποτάρουν;
Αδωνις και Αννα Μισέλ σαμποτάρουν τον Κυριάκο;
![Φωτογραφία Eurokinissi (Αρχείου)](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2017n/07/georgiadis_asimakopoulou_mitsotakis.jpg)
Θα μπορούσε να χαρακτηριστεί διαγωνισμός ανοησίας στον οποίο επάξια πήραν τα πρώτα βραβεία ο Αδωνις Γεωργιάδης και η Αννα-Μισέλ Ασημακοπούλου, αν τα πράγματα δεν ήταν πολύ σοβαρά.
Μητσοτάκης: Η Ελλάδα του 2024 δεν έχει καμία σχέση με την Ελλάδα του 1974
Η Έλενα Ακρίτα ζήτησε άρση της βουλευτικής της ασυλίας για την κόντρα με τη Μαρέβα Μητσοτάκη
Αποκατάσταση της Δημοκρατίας: Το μήνυμα στα ελληνικά της Ρομπέρτα Μέτσολα
Μητσοτάκης στο Politico: Η Ελλάδα θέλει ένα σημαντικό χαρτοφυλάκιο στην Κομισιόν
Πολιτική Τελευταίες ειδήσεις