Ο Νίκος Φίλης με ανάρτησή του στο Facebook χαρακτηρίζει ακατανόητη την επιλογή της Έλενας Παναρίτη και όπως λέει “προσβάλλει την κοινωνία”.
Σύμφωνα με τον κ. Φίλη η κ. Παναρίτη “συμβολίζει το παρελθόν του μνημονίου”.
Σύμφωνα με τον κ. Φίλη η κ. Παναρίτη “συμβολίζει το παρελθόν του μνημονίου”.
“Δικαιολογημένα έχει προκαλέσει προβληματισμό στην Κ.Ο. Η απόφαση πρέπει να ληφθεί όχι από ένα πρόσωπο, αλλά από τα αρμόδια συλλογικά κυβερνητικά όργανα”, καταλήγει ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΣΥΡΙΖΑ.
Η αντίδραση του κ. Φίλη ήρθε λίγη ώρα μετά την είδηση που είδε το φως της δημοσιότητας, πως η Έλενα Παναρίτη δέχεται εισηγήσεις να μην αποδεχθεί τελικά την θέση της εκπροσώπου της χώρας μας στο ΔΝΤ, προκειμένου να μην μετατραπεί σε σάκο του μποξ.
Η αντίδραση του κ. Φίλη ήρθε λίγη ώρα μετά την είδηση που είδε το φως της δημοσιότητας, πως η Έλενα Παναρίτη δέχεται εισηγήσεις να μην αποδεχθεί τελικά την θέση της εκπροσώπου της χώρας μας στο ΔΝΤ, προκειμένου να μην μετατραπεί σε σάκο του μποξ.
Η επιλογή Παναρίτη για το Δ.Ν.Τ είναι ακατονόητη και προσβάλλει την κοινωνία. Πρόκειται για πρόσωπο που συμβολίζει το πα…
Posted by Νίκος Φίλης on Σάββατο, 30 Μαΐου 2015