Τριανταέξι χρόνια συμπληρώνονται σήμερα από την ημέρα που ο Κωνσταντίνος Καραμανλής υπέγραψε την ένταξη της χώρας στην Ευρωπαϊκή Ένωση, τότε ΕΟΚ και βουλευτές της ΝΔ όπως ο Κώστας Καραμανλής ο νεότερος και ο Νικήτας Κακλαμάνης επέλεξαν μέσω των προσωπικών τους λογαριασμών στο facebook να στείλουν τα δικά τους μηνύματα με αφορμή τη σημερινή επέτειο.
Ο junior Καραμανλής φρόντισε να τονίσει πόσο επίκαιρη είναι σήμερα η ομιλία του Εθνάρχη για την υπογραφή της συνθήκης ένταξης της χώρας στην Ε.Ε. Ενώ από τη δική του πλευρά ο Νικήτας Κακλαμάνης αναρωτιέται «για πια Ευρώπη ρε γαμώτο;» πάλεψε ο Κωνσταντίνος Καραμανλής.
Σαν σήμερα, 36 χρόνια μετά. Η ομιλία του Εθνάρχη για την υπογραφή της Συνθήκης Ένταξης της Ελλάδας στην ΕΟΚ, επίκαιρη όσο ποτέ.https://goo.gl/ZOzYug
Posted by Kostas Karamanlis on Πέμπτη, 28 Μαΐου 2015
Σαν σήμερα το 1979 υπογράφεται η συμφωνία της πλήρους ένταξης της Ελλάδας στην Ε.Ο.Κ. Σήμερα το όραμα του Κωνσταντίνου Κ…
Posted by Νικήτας Κακλαμάνης on Πέμπτη, 28 Μαΐου 2015