Οι βολές πραγματοποιήθηκαν κατά την επίσκεψη του Έλληνα ΥΠΑΜ του στο στρατόπεδο της Διοίκησης Καταδρομών Κύπρου, απ’ όπου τραβήχθηκε και η φωτογραφία, ωστόσο αν κρίνει κανείς και από τις ελληνικές στολές παραλλαγής κάποιων ανδρών των Καταδρομών, (που στην Εθνική Φρουρά έχουν καταργηθεί ήδη από το 1999) πρέπει να πρόκειται για στελέχη της ελλαδικής 35ης Μοίρας Καταδρομών, η οποία επίσης εδρεύει στο Σταβροβούνι.
Περισσότερα στο newsit.com.cy