Γιατί να βάζουν μόνο νεαροί και να μην βάλει και ο Κάλχας; Γιατί; Καλύτεροι είναι αυτοί;
Εξάλλου δεν είπε και ο Μεϊμαράκης πριν από λίγο καιρό ότι σημασία δεν έχουν τα χρόνια για να είναι κανείς νέος σε ιδέες;
Ε, λοιπόν εγώ ο Κάλχας θα προσπαθήσω να μαζέψω τις υπογραφές που χρειάζομαι και από αυτή τη στιγμή δηλώνω με κάθε επισημότητα ότι βάζω την πείρα μου και τις φρέσκες ιδέες στην υπηρεσία της Νέας Δημοκρατίας.
Και βλέποντας τους αντιπάλους είμαι σίγουρος ότι θα κάνω περίπατο, αφού όλους όσους είδα να ενδιαφέρονται τους έχω για πρωινό.
Μάλιστα για να έχει ενδιαφέρον ο αγώνας και να υπάρχει γνήσιος ανταγωνισμός, καλώ κάθε πολίτη αυτής της χώρας να θέσει υποψηφιότητα, μήπως και βρεθεί τελικά κανένας σοβαρός αντίπαλος να με αντιμετωπίσει.