Η ίδια συναντήθηκε με τον αδελφό της άτυχης 13χρονης ο οποίος και της μετέφερε τις ευχαριστίες της οικογένειας για την κάλυψη μέρους των εξόδων μεταφοράς της σορού της αδελφής του (από τη Θεσσαλονίκη μέχρι τα σύνορα, στους Ευζώνους), ποσό που συγκεντρώθηκε από τους δημοτικούς συμβούλους.
Ένα μέρος του ποσού που συγκεντρώθηκε, δόθηκε για τη μεταφορά της σορού της άτυχης 13χρονης και το υπολειπόμενο ποσό θα δοθεί, στην οικογένεια, όταν αυτή το επιθυμεί.
Από την πλευρά του, ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Παναγιώτης Αβραμόπουλος πρότεινε στο Σώμα την περαιτέρω οικονομική ενίσχυση της μητέρας της 13χρονης, μέσω από την επιτροπή κοινωνικής πολιτικής, πρόταση που έγινε ομόφωνα δεκτή.
Διαβάστε ακόμα:
Θεσσαλονίκη: Το τελευταίο αντίο στην 13χρονη Σάρα – Η κηδεία της μαθήτριας που συγκλόνισε τη χώρα!
Θεσσαλονίκη: Η αυλαία του δράματος με την κηδεία της μαθήτριας!
“Να μην απελαθεί η μητέρα της αδικοχαμένης 13χρονης”